Bariery mikrofalowe

Bariera mikrofalowa to jedna z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych czujek wykrywających intruza, wykorzystywana do zewnętrznej ochrony obwodowej.
Zasada działania bariery mikrofalowej

Zasada działania bariery mikrofalowej jest bardzo prosta. Urządzenie tego typu tworzy wiązkę elektromagnetyczną wykorzystując mikrofalę wysokiej częstotliwości wysyłaną z nadajnika do odbiornika, tworząc tym samym niewidzialną lecz czułą strefę ochrony. Jeżeli odbiornik otrzyma sygnał o zmienionej charakterystyce, szczegółowo go analizuje. Jeżeli w wyniku analizy uzna, że zmiana została wywołana przez intruza wówczas włącza się alarm, który może być przekazany drogą analogową lub cyfrową.

Wykorzystanie barier mikrofalowych

Zaawansowane technologicznie bariery firmy CIAS, opierające swoje działanie na analizie sygnału przy pomocy logiki rozmytej „Fuzzy Logic", wykorzystywane są w ochronie obwodowej obiektów takich jak: zakłady karne, elektrownie, rafinerie, jednostki wojskowe, lotniska . Bariery te poza wysokim poziomem ochrony gwarantują również niezwykle prostą obsługę i konserwację, także metodą zdalną.

CIAS oferuje również bariery mikrofalowe, mniej zaawansowane technologicznie, lecz nadal zapewniające doskonałą ochronę. Produkty te przeznaczone są do zabezpieczania mniejszych obiektów cywilnych i komercyjnych takich jak: wille, balkony, tarasy, mniejsze fabryki, centra handlowe.

Bariery mikrofalowe CIAS

CIAS produkuje różne modele barier mikrofalowych przeznaczonych do ochrony obwodowej w zależności od ich przeznaczenia i wymaganego poziomu ochrony.

Ermo 482 i Ermo 482X Pro: jest w stanie dostosować się do każdych warunków pogodowych. Wykorzystywany jest do ochrony ogromnych terenów zewnętrznych. Wersja 482X PRO wykorzystywana jest do ochrony obszarów wysokiego ryzyka.

Coral: zewnętrzna bariera mikrofalowa stworzona w celu ułatwienia i przyspieszenia procesu instalacji, efektywna ochrona, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd.

Manta: zewnętrzna, cyfrowa bariera mikrofalowa najnowszej generacji, niski poziom fałszywych alarmów, wysoka jakość ochrony i łatwa instalacja.

Ermusa: idealna do ochrony dużych korytarzy, balkonów, tuneli dla pieszych, arkad i rusztowań.

Minermo: bariera wykorzystująca technologię planarną, stworzona do ochrony rezydencji.